HAKKIMIZDA

BB Lojistik & Dağıtım Limited Şirketi, 20 yıldır Türkiye’nin 50 farklı noktasında hizmet veren, yaklaşık 24 bin müşteri portföyüne sahip ve bugüne kadar 250 bin noktaya dağıtım yapmış Ankara merkezli bir lojistik ve dağıtım firmasıdır.

0
Dağıtım Yapılan İller
0
Müşteri Portföyü
0
Dağıtım Noktası
building

Gerek uluslararası gerekse de yurtiçi ticarette gittikçe kızışan rekabet ortamında firmalar maliyetlerini azaltarak daha kazançlı bir şekilde faaliyetlerini sürdürebilmek için çeşitli yollara başvurmaktadır.

Firmaların böyle bir tutum izlemelerinde başvurdukları bir faktör olarak lojistik, gittikçe daha fazla önem kazanan bir faaliyet alanı olarak karşımıza çıkmaktadır.

ENTEGRE TAŞIMACILIĞIN ÖNEMİ

Entegre taşımacılık imarı pahalı bir proje eylem olarak gözükse de uzun vadede getireceği faydalar bu durumu önemsiz kılmaktadır. Bu tip projeler hazırlanırken dikkat edilecek en önemli nokta maliyetlerin düşürülmesiyle beraber, insanlarında bu hizmetlerden maksimum düzeyde faydalanmasını sağlamak olacaktır. Türkiye ve Dünyada, tüm ticaret türleri ağır sanayiden hizmetlere kayıyor gibi dursa da yinede elimizde bir ürün olmadan onu pazarlamak pek mümkün olmayacaktır.

TAŞIMACILIK TERİMLERİ

En yaygın kullanılan taşıma türüdür. Oldukça esnek olan bu taşımacılık türünde yükleme ve boşaltma işlemlerinin kolaylıkla yapılabilmesi, tarifeli yüklemelerin sıkça yapılabilmesi, kapıdan kapıya hizmet verilebilmesi, kısa sevk süreleri gibi sebepler tercih edilme nedenidir.

Uluslararası anlamda en yaygın kullanılan taşıma türüdür. Taşıma modları arasında en düşük maliyetli ve güvenli olanıdır. Çok büyük miktardaki ürünler (kuru yük, likit ve gaz, ekonomik değeri az ürünler, hammaddeler) ile konteynerlenebilen ürünler denizyolu ile taşınır.

 En temel tercih edilme sebebi hız faktörüdür. Bunun yanında birim taşıma maliyetleri, diğer taşıma türlerine nazaran oldukça yüksektir. 500 kilometreden daha uzak mesafeler için elverişlidir. Fakat havayolu nakliyesinin sağladığı hız avantajı aynı zamanda depolama maliyetlerini azaltıcı bir etken olarak düşünülebilir.

Demiryolu taşımacılığı düşük değerli, ağır ve hacimli yükler için yüksek maliyetlere katlanılmadan yapılabilecek bir taşıma türüdür. Yüksek ilk yatırım ve bakım maliyetleri yüzünden genellikle devlet tarafından işletilmektedir. Özellikle uzun mesafeli kara taşımacılığında çok büyük maliyet avantajları sağlamaktadır.

Kurumumuzun çıkarttığı dergilerin, yaklaşık 9 yıldır dağıtımını yapan BB Lojistiğe, bugüne kadar verdiği hizmetler için çok teşekkür ederiz.
Özcan Yılmaz
Özcan Yılmaz
Ata Kurumsal Lojistik
Ankara ili içerisindeki kurumsal müvekkillerimizi bilgilendirme amacıyla yaptığımız bültenlerin dağıtımına göstermiş olduğu önem için BB Lojistiğe teşekkür ederiz.
Ahmet Erdem
Ahmet Erdem
Avukat

MİSYONUMUZ

Ülkemizin ekonomik gelişimine ve istihdama katkı sağlamak, rekabet düzeyi artan lojistik sektöründe etkinlik ve verimliliği arttırmak için: kendini sürekli geliştiren, bilgiye ulaşmayı bilen ve analitik düşünüp çözüm üretebilen, rekabetçi iş gücü yetiştirmek ve geliştirmektir

VİZYONUMUZ

Toplumsal sorumluluk sahibi, insan merkezli ve evrensel düşünce yapısına sahip, dünya standartlarında iş gücü yetiştiren bir lojistik kurumu ve Türkiye’nin dağıtım ve lojistik alanında cazibe merkezi olmaktır.